Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Uczta operowa – Jose Carreras ponownie w Polsce

Uczta operowa – Jose Carreras ponownie w Polsce

Jeden z najwybitniejszych tenorów na świecie José Carreras wystąpi kolejny raz w Polsce. 22 kwietnia w hali Ergo Arena w Gdyni Carreras w towarzystwie orkiestry symfonicznej zaprezentuje największe dzieła muzyki operowej, utwory z legendarnych musicali i wspaniałe włoskie i hiszpańskie pieśni.

Będzie to nie lada wydarzenie dla miłośników opery, tym bardziej obiecujące iż u boku hiszpańskiego tenora zobaczyć będzie można ponownie Edytę Górniak.

Artyści mieli okazję występować razem w grudniu 1997 r. na charytatywnym koncercie w Teatrze Wielkim w Warszawie. Wokalistka została wybrana wówczas po przesłuchaniu przeszło 70 płyt różnych polskich wykonawców. Wspólny występ zaowocował nagraniem singla „Hope for Us”.

Po 15 latach słynny tenor postanowił zaprosić ponownie najbardziej cenioną przez siebie polską artystkę do zaśpiewania z nim kilku duetów i piosenek solowych.

José Carreras urodzony w 1946 r. w Barcelonie już od najmłodszych lat wykazywał ogromny i nieprzeciętny talent muzyczny. Jego kariera rozwinęła się w zaskakującym tempie po roli w „Nabucco” Verdiego w 1970 r. W wieku 28 lat mógł się poszczycić 24 głównymi rolami w różnych operach i występami na najbardziej prestiżowych i cenionych scenach na świecie.

Jest artystą wszechstronnym – świetnym we wszystkich wykonywanych partiach, wielokrotnie docenianym i nagradzanym niezliczoną ilością nagród. Jego albumy pokryte są złotem i platyną.Wraz z Luciano Pavarottim i Placido Domingo tworzył grupę „3 Tenorów”, których serię koncertów obejrzało dzięki transmisjom i przekazom 800 milionów fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + = siedem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony