Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Była prezydentowa nagrodzona

Była prezydentowa nagrodzona

Laureatką Nagrody Radia TOK FM za 2011 rok została Danuta Wałęsa. Wyróżnienie to corocznie przyznawane jest osobie lub instytucji, która miała duży wpływ na rzeczywistość.

Była pierwsza dama została doceniona za książkę „Marzenia i tajemnice”. Osoby zgłaszające jej kandydaturę do konkursu pisały, że Danuta Wałęsa doskonale pokazała, jak dużą cenę płaciła, gdy jej mąż stawał się Wielkim Polakiem. W tamtym momencie ona nie mogła zapomnieć o swojej rodzinie i umieć wyważyć, co w danej chwili liczy się bardziej. Ważna stała się umiejętność łączenia wielkich spraw z życiem codziennym. W swojej książce Danuta Wałęsa nie tylko opowiedziała własną historię, ale również w odważny sposób poruszyła temat miejsca kobiet we współczesnej Polsce.

 Wręczenie nagrody odbyło się 13.03.2012 roku w Warszawie.

Jestem wzruszona, brakuje mi słów. Dziękuję kapitule i słuchaczom, i gratuluję współnominowanym. Nie spodziewałam się, że po opisaniu swojego życia będę miała tyle wsparcia – powiedziała Danuta Wałęsa podczas odbierania statuetki.

Jej głównymi rywalami w zdobyciu wyróżnienia byli ks. Adam Boniecki oraz kpt. Tadeusz Wrona. W ubiegłym roku laureatem został Michał Boni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć × = 36

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 811 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony