Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Pyrkon 2012 już za 2 tygodnie

Pyrkon 2012 już za 2 tygodnie

Już 23 marca w Poznaniu rozpocznie się święto dla wszystkich fanów fantastyki, anime, gier czy tych komputerowych, jak również preferujących gry planszowe, lub plenerowe.

Ten ogólnopolski festiwal miłośników fantastyki, który odbywa się głównie w budynku Targów Poznańskich, sprowadza rzeszę fanów z całej polski, którzy chcą w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach podzielić się swoją wiedzą na ten temat, a przy okazji poznać bardzo bogatą ofertę nowości na rynku fantasy. Poza oczywiście fanami tej kultury, do Poznania przyjeżdża całe gremium znanych pisarzy, autorów gier czy filmów z bardziej znanych nazwisk są takie osoby jak: Andrzej Pilipiuk twórca znanej serii o Jakubie Wędrowyczu, Jacek Komuda, czy Grzegorz Rosiński, czyli jednym słowem czołówka polskich pisarzy i twórców, jak i wielu gości z zagranicy.

Impreza ma bardzo bogaty program (jak reklamują organizatorzy ponad 300 punktów) a poza możliwością zapoznania się z tynkiem książek, gier, filmów, bardzo ciekawie wygląda oferta wykładów. Wśród tematów są takie  panele dyskusyjne jak na przykład o bogach i demonach Słowiańskich, wampirach, pieśniach i poezji w fantasy a skończywszy na dyskusjach o roli kobiet w grach RPG.

Poza samym budynkiem targów impreza ma swoje wydarzenia w całym mieście jak chociażby gry terenowe LARP, koncerty, a także z bardziej ciekawych wydarzeń Zombie Walk czyli przemarsz osób ucharakteryzowanych na żywe trupy, tak zwane zombie .

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić wszystkich fanów fantastyki, jak również osoby chcące poznać to środowisko w dniach 23-25 na imprezę do Poznania.  A wszystkie osoby pragnące bliżej poznać sam program imprezy zapraszam na stronę internetową festiwalu: http://www.pyrkon.pl/2012/ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć + = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony