Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Poznać Broniewskiego

Poznać Broniewskiego

50. rocznica śmierci Władysława Broniewskiego stała się okazją do przygotowania wystawy pt. „Broniewski. Próba portretu” w Muzeum Literatury w Warszawie. Publiczność będzie mogła ją oglądać już od 22 marca w siedzibie głównej muzeum przy Rynku Starego Miasta 20.

W historii Broniewski zapisał się jako postać bardzo niejednoznaczna. Przez wielu czytelników uznawany za naczelnego poetę propagandy komunistycznej, zapamiętany jako partyjny, socrealistyczny działacz. Organizatorzy wystawy pragną przypomnieć artystę jako wspaniałego liryka, którego utwory pełne są emocji, osobistych przeżyć i zaangażowania. Przedstawione zostaną rękopisy tekstów poetyckich Broniewskiego, osobista korespondencja, dokumenty, fotografie, publikacje, plakaty, obrazy, rzeźby, nagrania i fragmenty związanych z poetą filmów.

Władysław Broniewski to twórca o bogatym dorobku artystycznym, który często jest lekceważony ze względu na skomplikowaną biografię i wizerunek utrwalony w czasach PRL. Ta wystawa to świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej twórczości postaci bardzo ważnej dla polskiej literatury.

Muzeum Literatury prowadzi stałą ekspozycję w Muzeum Władysława Broniewskiego, jednak na tej w siedzibie głównej znajdą się również eksponaty, których w oddziale nie dało się odpowiednio wyeksponować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


1 + = cztery

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony