Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Port Literacki

Port Literacki

Wrocław ponownie będzie europejską stolicą literatury. Stanie się to dzięki 17. Portowi Literackiemu, który w zupełnie nowej formie odbędzie się tam już w wiosną.

Akcja po raz pierwszy zostanie zorganizowana przez Fundację Europejskich Spotkań Pisarzy i ma stanowić wstęp do wydarzeń, których finał poznamy podczas Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Wrocław w czasie Portu Literackiego będzie gościł ponad 50 osób z kraju i zza granicy związanych z literaturą w tym Laurie Anderson, Edmunda White’a.

Imprezę rozpocznie benefis Krystyny Miłobędzkiej, która będzie obchodzić wtedy 80. urodziny. Towarzyszyć mu będzie premiera trzech książek oraz finał piątej edycji konkursu „Nakręć wiersz”. Zwycięzcę wybierze jury oraz publiczność, która już dziś może głosować na najlepsze etiudy za pośrednictwem strony: www.nakrecwiersz.pl.

Pierwszy dzień festiwalu zostanie całkowicie poświęcony twórczości kobiecej. Zaprezentowane zostaną wiersze poetek irlandzkich i amerykańskich. Główne wydarzeniem kolejnego wieczoru to czytanie twórczości Edmunda White’a uważanego za prekursora „powieści gejowskiej”. Finał Portu Literackiego to czas Laurie Anderson, która przedstawi swoją premierową książkę Język przyszłości.

Tradycyjnie podczas akcji będzie okazja posłuchać twórczości najbardziej interesujących polskich debiutantów wybranych przez Romana Honeta, Joannę Mueller i Martę Podgórnik. Oprócz tego dostaniemy szansę, aby zapoznać się z poetami takimi jak Tadeusz Nowak, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Władysław Sebyła.

Symbolem nowej, bardziej międzynarodowej wersji Portu Literackiego stał się papierowy kubek wykonany z wyrwanej, zadrukowanej kartki. Wszystkie wydarzenia związane z akcją odbędą się w dniach 20-22 kwietnia w Studiu na Grobli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 7 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 163 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony