Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Lekkomyślna siostra

Lekkomyślna siostra

Znakomicie przyjęty przez publiczność spektakl Teatru Narodowego już w poniedziałek w Teatrze Telewizji. To jedna z najważniejszych premier tego sezonu.

Autorem sztuki jest Włodzimierz Perzyński zaliczany do polskich mistrzów naturalizmu teatralnego. Stworzona przez niego historia doczekała się wielu realizacji zaraz po powstaniu w 1904 roku.

Premiera „Lekkomyślnej siostry” w reżyserii Agnieszki Glińskiej odbyła się w 2009 roku. Aktorka grająca jedną z głównych ról została nominowana do Feliksa Warszawskiego 2009 za „najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową”. Reżyserkę wyróżniono Nagrodą im. Cypriana Norwida w kategorii „Teatr”.

Agnieszka Glińska umieściła fabułę w Warszawie lat 30. XX wieku. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy do domu wraca wyklęta przez rodzinę siostra. Różnorodne portrety kobiet stanowią punkt wyjścia do dyskusji na temat ich roli i miejsca we współczesnym społeczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony