Jestes tutaj: Home » FILM » Konflikt filmowiec – recenzent

Konflikt filmowiec – recenzent

Czy jesteśmy świadkami narodzin nowej tradycji w polskim przemyśle filmowym, gdzie jako strony konfliktu spierać się będą osoby stojące za powstaniem filmu i krytycy ich twórczości?

Fala krytyki pod adresem nowego filmu Łukasza Karwowskiego pt. „Kac Wawa” przetacza się przez polskie portale, gazety i stacje telewizyjne. „Prymitywny”, „zabija wiarę w kino i szacunek do aktorów”, „polska podróbka” – to tylko kilka z wielu opinii, które mogliśmy usłyszeć w mediach po premierze. No właśnie, początkowe recenzje pojawiły się dopiero po pierwszym weekendzie projekcji, ponieważ producenci zdecydowali o nieorganizowaniu pokazu prasowego. Najgłośniej obraz skrytykował Tomasz Raczek we wpisie na portalu społecznościowym facebook. Kilka dni temu w programie śniadaniowym spotkał się on ze scenarzystą „Kac Wawa” Jackiem Szają. Po tym zdarzeniu współproducent, Jacek Samojłowicz, postanowił pozwać dziennikarza za złamanie zasad etyki dziennikarskiej poprzez nawoływanie do bojkotu filmu. Osoby odpowiedzialne za tę produkcję miały przez to stracić nawet kilka milionów złotych.

W ostatnich dniach jest to drugi tego typu konflikt. 8 marca na portalu filmweb.pl została opublikowana dyskusja reżyserki filmu „Big love” Barbary Białowąs z recenzentem Michałem Walkiewiczem. Białowąs poprosiła o spotkanie z krytykiem po zamieszczeniu przez niego druzgocącej dla jej filmu recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony