Jestes tutaj: Home » slider » Japonia w rok po trzęsieniu ziemi i tsunami.

Japonia w rok po trzęsieniu ziemi i tsunami.

W niedzielę cała Japonia uczciła ofiary ubiegłorocznego trzęsienia ziemi i tsunami  w wyniku którego zginęło 21 tyś. mieszkańców a przeszło 3,5 tyś. nadal uważa się za zaginione.

Życie zamarło w całym kraju dokładnie o 14:46 czasu lokalnego ( 6:46 czasu w Polsce), najważniejsze osoby w państwie modliły się za ofiary kataklizmu, oddając im hołd. Od rana telewizje nadawały specjalne audycje radiowe i telewizyjne. Ludzie, którzy przeżyli tragedię wspominali swoich bliskich, krytykując równocześnie opieszałość w obudowie kraju.

11 marca 2011 r. wybrzeża Japonii nawiedziło trzęsienie ziemi sięgające sile 9stopni w skali Richtera. Wywołało ono gigantyczną falę tsunami, która spustoszyła północno-wschodnią Japonię wdzierając się w ląd na odległość nawet 10 km, niszcząc porty, strefy przemysłowe oraz pola uprawne. Uderzenie fali doprowadziło również do awarii w elektrowni atomowej Fukushima, powodując znaczną emisję substancji promieniotwórczych.

Była to największa awaria nuklearna od czasów wybuchu reaktora w elektrowni w Czarnobylu w 1986 r. Strefa w promieniu 20 km od siłowni została zamknięta, przez lata nie będzie nadawać się do zamieszkania a dezaktywacja miejsca katastrofy potrwa dziesięciolecia.

One comment on “Japonia w rok po trzęsieniu ziemi i tsunami.

  1. Ewelina on said:

    Warto przypominać !!!

    Karolina oczywiście hoot 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 9 = trzynaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony