Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Darmowe pracownie internetowe

Darmowe pracownie internetowe

Jeszcze tylko do najbliższego piątku można składać wnioski rejestracyjne – miejscowości chętnych do udziału w ogólnopolskiej akcji Pracownie Orange. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa właśnie 16 marca br.

Przyznaję dosyć późno o tym piszę, ale sama dowiedziałam się o tej akcji właściwie dopiero wczoraj, przeglądając przypadkiem jedną z regionalnych stron do której od czasu do czasu zaglądam. Czego dotyczy ten nowy, ciekawy i wart zaprezentowania projekt i dlaczego piszę o tym w portalu Coolturalni24? Poniżej postaram się to, mam nadzieję w interesujący i przystępny sposób zaprezentować.

50 miejscowości z całej Polski ma szansę na multimedialne pracownie internetowe. Wystarczy dobry pomysł i wsparcie lokalnych organizacji, aby wygrać dla swojej miejscowości nowoczesne centrum multimedialne. Akcja skierowana jest do miejscowości poniżej 20 tys. mieszkańców. Akcja opiera się na dwóch istotnych założeniach: realizacji nowoczesnej pracowni internetowej w ważnym dla mieszkańców punkcie na mapie miasta oraz ożywieniu przestrzeni publicznej wokół Pracowni, będącej miejscem spotkań mieszkańców.– piszą organizatorzy.

Ten projekt to nie tylko pomysł budowy nowoczesnych pracowni  internetowych. To także pomoc w stworzeniu dla społeczności lokalnej miejsc, w których narodzą się nowe pomysły oraz rozbuduje i zacieśni sieć wzajemnych oddziaływań i interakcji pomiędzy ludźmi. To przedsięwzięcie o charakterze przyszłościowym, wspierające rozwój i dostępność rozwiązań telekomunikacyjnych. Organizatorzy pragną zapewnić każdemu wygodny i łatwy dostęp do świata informacji, multimediów i rozrywki, a także propagować idee działań społecznych w danym regionie. To doskonała inicjatywa spędzania czasu pośród innych, a także tworzenia otwartej przestrzeni. To wspólne kreowanie nowych miejsc, gdzie ludzie niezależnie od swoich osobistych zainteresowań, pasji i poglądów będą mogli zrobić coś razem, pobyć i zwyczajnie pogadać. To także szereg działań zachęcających do wykazania różnorodnych inicjatyw poprzez lokalnych animatorów kulturowych, którzy wpłyną pozytywnie na atmosferę takiego miejsca. A poprzez swoją pracę i proponowane pomysły przyczynią się do rozpropagowania inicjatywy i jej dalszego rozwoju.

Działania należy rozpocząć od przedstawienia lokalizacji pracowni, uzasadnienia jej utworzenia, właśnie w tym miejscu oraz przedstawienia planu jej wykorzystania. Pracownie będą tworzone poprzez samych mieszkańców, minimum 5 osobowe zespoły muszą współpracować z lokalnymi instytucjami o charakterze prawnym (np. fundacją, stowarzyszeniem). Kolejnym krokiem jest oryginalny pomysł na ożywienie przestrzeni publicznej wokół pracowni.

Zwycięzcy uzyskają dla swoich miejscowości umeblowaną i wyremontowaną pracownię wyposażoną w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu i programami antywirusowymi, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych.

Organizator przedsięwzięcia nie narzuca przeznaczenia pracowni. Od mieszkańców zależała będzie forma jej wykorzystania. Akcja ma zachęcać do wspólnego spędzania czasu i współdziałania, poprzez stworzenie miejsca spotkań i swobodnego przepływu pomysłów.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie:

http://www.pracownieorange.pl/go.live.php

Portal Coolturalni 24 wyraża uznanie i poparcie dla takich akcji!

 


 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 3 = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony