Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Drodzy Mężczyźni!!!

Drodzy Mężczyźni!!!

Drodzy Mężczyźni zaglądający na nasze strony nie pomyślcie, że o Was zapomnieliśmy, wszak wczoraj był uroczysty dzień poświęcony właśnie Waszej osobie.

No to na początek odrobina historii, pewnie nie wiecie i jeszcze nie słyszeliście o tym, skąd w ogóle pomysł na takie święto. Tradycja Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana na świecie 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz całej grupy ludzi w USA, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Dyrektorka programu „Kobiety i Kultura Pokoju” – Ingeborg Breines przemawiając w imieniu UNESCO powiedziała wtedy: To doskonały pomysł i dałby jakąś równowagę płci.

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Niektóre media próbują jednak ją wprowadzić od kilku lat, proponując datę 10 marca. Proponowana data nie jest przypadkowa, to w tym dniu w polskim Kościele katolickim i ewangelickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty. Jednak na naszej stronie, niewtajemniczonym przypominam, że właśnie znajdujecie się w portalu Coolturalni 24 będziemy się starali pamiętać i pisać nie tylko o wyjątkowych kobietach ale i o mężczyznach wartych uwagi.

Drodzy Panowie proszę śledzić newsy, wkrótce pojawią się wpisy ukazujące, że świat jest pełen nie tylko niezwykłych kobiet ale i wyjątkowych mężczyzn. Ja osobiście będę się starała powiedzieć o tym muzycznie. Oczywiście chciałam także na koniec zauważyć, że nie będą to pierwsze wpisy, gdyż trochę ich już mamy w naszym małym archiwum, gdzie serdecznie zapraszam nie tylko Panów, ale i Panie.

A w prezencie dla Was odrobinę spóźniony, mały bonus i… pamiętajcie o nas – kobietach. Tak jak w słowach tej wyjątkowej piosenki: „…nie ważne gdzie Jesteście, macie nas…” zresztą posłuchajcie – Whitney Houston – I Got You

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony