Jestes tutaj: Home » FILM » Weekend z Polańskim

Weekend z Polańskim

Dziś, 9. marca, mija pięćdziesiąta rocznica premiery filmu Romana Polańskiego pt. „Nóż w wodzie”. Wspominaniu pierwszego filmu Polańskiego, popularnego nie tylko ze względu na walory artystyczne nagrodzone zresztą Złotymi Kaczkami, ale również z uwagi na krytykę pierwszego sekretarza PZPR Władysława Gomułki, towarzyszyć będzie premiera filmu o innym wybitnym polskim artyście – Krzysztofie Komedzie.

Na tę okoliczność  łódzkie Muzeum Kinematografii zorganizowało imprezę zatytułowaną „Weekend z Romanem Polańskim”. Intro do wydarzenia stanowić będzie premierowy dokument o Krzysztofie Komedzie, który napisał muzykę do filmu „Nóż w wodzie”.

Film w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk został zrealizowany w 2012r. O słynnym polskim kompozytorze i pianiście jazzowym  wypowiadają się słynni reżyserzy (między innymi: Roman Polański, Andrzej Wajda czy Edward Etler), muzycy (Michał Urbaniak, Jerzy Millan, Jan Ptaszyn Wróblewski), a także siostra i koledzy z czasów szkolnych i uniwersyteckich.

W trakcie tego wyjątkowego, weekendowego wydarzenia, miłośnicy twórczości Polańskiego będą mogli uczestniczyć w przeglądzie jego filmów, nie tylko wspomnianego już, pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego – „Noża w wodzie”, ale także innych produkcji takich jak „Wstręt” (1965), „Matnia” (1966) czy  ostatni, nominowany do nagrody Cezara film „Rzeź” (2011)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× cztery = 28

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 148 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony