Jestes tutaj: Home » FILM » Weekend z Polańskim

Weekend z Polańskim

Dziś, 9. marca, mija pięćdziesiąta rocznica premiery filmu Romana Polańskiego pt. „Nóż w wodzie”. Wspominaniu pierwszego filmu Polańskiego, popularnego nie tylko ze względu na walory artystyczne nagrodzone zresztą Złotymi Kaczkami, ale również z uwagi na krytykę pierwszego sekretarza PZPR Władysława Gomułki, towarzyszyć będzie premiera filmu o innym wybitnym polskim artyście – Krzysztofie Komedzie.

Na tę okoliczność  łódzkie Muzeum Kinematografii zorganizowało imprezę zatytułowaną „Weekend z Romanem Polańskim”. Intro do wydarzenia stanowić będzie premierowy dokument o Krzysztofie Komedzie, który napisał muzykę do filmu „Nóż w wodzie”.

Film w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk został zrealizowany w 2012r. O słynnym polskim kompozytorze i pianiście jazzowym  wypowiadają się słynni reżyserzy (między innymi: Roman Polański, Andrzej Wajda czy Edward Etler), muzycy (Michał Urbaniak, Jerzy Millan, Jan Ptaszyn Wróblewski), a także siostra i koledzy z czasów szkolnych i uniwersyteckich.

W trakcie tego wyjątkowego, weekendowego wydarzenia, miłośnicy twórczości Polańskiego będą mogli uczestniczyć w przeglądzie jego filmów, nie tylko wspomnianego już, pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego – „Noża w wodzie”, ale także innych produkcji takich jak „Wstręt” (1965), „Matnia” (1966) czy  ostatni, nominowany do nagrody Cezara film „Rzeź” (2011)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 − = jeden

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony