Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Świat » Ubrania znowu zdrożeją – ale tylko te najtańsze

Ubrania znowu zdrożeją – ale tylko te najtańsze

Indie, drugi po Chinach największy eksporter bawełny, wstrzymały eksport tego surowca, a także wycofały się z realizacji zatwierdzonych kontraktów. Eksperci przewidują, że konsekwencją tej decyzji będzie w najbliższym czasie podwyżka cen ubrań bawełnianych nawet o 10%.

Już teraz cena funta bawełny na światowych giełdach wzrosła od kwietnia ub. roku o 30%. Najbardziej zdrożeją produkty, które zawierają najwięcej tego surowca, a więc ręczniki, pościel, piżamy i podkoszulki. Największa podwyżka dotyczyć będzie produktów najtańszych. W przypadku ubrań markowych i tych, w wytwarzaniu których stosuje się syntetyki, ceny podniosą się nieznacznie lub wcale.

Ostatni okres był trudny dla producentów branży odzieżowej. Ze względu na 100% podwyżkę ceny bawełny, która miała miejsce w ubiegłym roku, producenci zmuszeni byli przejąć na siebie część kosztów, żeby nie doprowadzić do załamania popytu. Dzięki temu klienci popularnych sieci sklepów odzieżowych nie odczuli zmian w cenach. Polscy konsumenci w dalszym ciągu chętnie kupują ubrania, jednak wybierają te tańsze. Z tego powodu wiele międzynarodowych marek nie decyduje się na wejście na polski rynek. Największy wzrost sprzedaży notują firmy, które postawiły na odzież dyskontową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


× 6 = dwanaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 140 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony