Jestes tutaj: Home » FILM » Lily

Lily

Dramat z Diane Kruger

Lily ( Ludivine Sanieger ) mieszka na wsi, chodzi w nocnej koszuli, jej ulubionym zajęciem jest kuśnierstwo, a najlepszym przyjacielem … indyk. Zawsze mówi co myśli – nic więc dziwnego, że mieszkańcy wioski nie przepadają za nią. Ona żyje po swojemu i jest szczęśliwa.
Pewnego dnia umiera jej ukochana matka. Jedyna bliską osobą jaka jej pozostaje jest jej starsza siostra Clara ( w tej roli Kruger ).
Clara to jej totalne przeciwieństwo: poważna, poukładana mężatka. Aby zaopiekować się młodszą siostrą, przeprowadza się z Paryża na wieś. Na początku życie z szaloną Lily jest dla niej nie do zniesienia. Wkrótce Clara zaczyna się zmieniać.

Czy Lily nauczy starszą siostrę jak cieszyć się życiem ?

Film ogląda się całkiem dobrze, aktorki wkładają trochę życia w schematyczne postaci, a zdjęcia stwarzają wyjątkową atmosferę. Lily skutecznie dba o to aby widz się nie nudził, natomiast Clara całkowicie zmienia swój stosunek do świata i życia. Jej nieskazitelny dotąd mąż, okazuje się zupełnie innym człowiekiem.

Reżyserka najpierw stawia bohaterów przed coraz to większymi wyzwaniami, które mają w sobie zalążek dramatu, żeby na końcu zupełnie sobie odpuścić i rozwiązać wszystko hipisowską fantazją.

Myślę, że po obejrzeniu filmu na usta cisną się słowa, że :
          Nie ma wolności, bez odrobimy wariactwa 

Zatem kto jeszcze nie obejrzał „Lily” niech szybko idzie do kina na historię o rozważnej i psychotycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery − = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony