Jestes tutaj: Home » FILM » Tydzień Kina Hiszpańskiego

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Między 15 a 22 marca warszawskie Kino Muranów przekonywać będzie, że hiszpańskie filmy to nie tylko Pedro Almodovar, Alejandro Amenábar i horrory pokroju Sierocińca czy REC-a.  Rusza wówczas największy, poza samą Hiszpanią, przegląd tamtejszego kina.

W trakcie tygodniowej imprezy zaprezentowanych zostanie ponad 20 filmów, stanowiących próbę przekroju całej hiszpańskiej sztuki kinematograficznej. Będą to więc skrajnie różne produkcje: od kina artystycznego, po kasowe hity; od filmów poruszających i trudnych, po lekkie i przyjemne; od filmów kostiumowych; po absurdalne komedie, od fabuły do dokumentów.

Hitem festiwalu ma być Czarny chleb Augusti Villarongi, opowiadający o dojrzewającym Andreu, chcącym ocalić przed śmiercią swego niesłusznie skazanego ojca. Film zrobił furorę w Hiszpanii i stał się tamtejszym kandydatem do Oscara dla filmu nieanglojęzycznego.

Program festiwalu, recenzje, zapowiedzi jeszcze, więcej informacji na stronie: http://muranow.gutekfilm.pl/text.php?id=fc8d1b02560d8da

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 3 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 087 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony