Jestes tutaj: Home » slider » Central Park w 6. piętrze

Central Park w 6. piętrze

Druga sztuka z tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody Allena” zostanie wystawiona już 31 marca 2012 roku na deskach Teatru 6. Piętro.

– „Wyobraźmy sobie sztukę, która jest wspólnym dziełem Zygmunta Freuda, Ingmara Bergmana i Woody’ego Allena. Takim właśnie zaskakującym utworem jest „Central Park West”- najbardziej neurotyczna komedia mistrza gatunku, która jednocześnie posługuje się i ciętym dowcipem, i przewrotną psychoanalizą, a wszystko po to, żeby opisać współczesne związki małżeńskie” – powiedział PAP Eugeniusz Kornin, dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro, który zajął się inscenizacją i tłumaczeniem sztuki Allena. – „To jest historia, której finału nie odgadnie chyba żaden z widzów. Dialogi tętniące dowcipem i ironią, inscenizacja, która dosłownie umieszcza widza w środku akcji, przewrotna erotyka, którą podszyte są działania bohaterów sztuki, wreszcie sama tematyka spektaklu, poruszająca jeden z najboleśniejszych aspektów związków mężczyzn i kobiet, czyli zdradę – to wszystko powinno się złożyć na teatralny wieczór, którego się szybko nie zapomina. A do tego spotkanie ze wspaniałym ensemblem aktorskim, oglądanie którego przynosi prawdziwą przyjemność.

Akcja spektaklu rozgrywa się na tytułowej Central Park West, czyli jednym z najbardziej prestiżowych i pożądanych miejsc do zamieszkania. Tu znajdują się apartamenty takich gwiazd jak Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin i Woody Allen. Na tej samej ulicy mieszkają również główni bohaterowie sztuki państwo Phillis i Sam Riggs. Oboje są po pięćdziesiątce. Ona pracuje, jako psycholog, on jest prawnikiem osób z show biznesu. Na Central Park West chcieliby trafić też ich młodsi znajomi: Carol i Howard. W pewien listopadowy poranek przyjaźń obu par przeradza się w wojnę, której powodem jest niewierność jednego z bohaterów.

Na scenie zobaczymy m.in. Małgorzatę Foremniak, Julię Pietruchę i Piotra Gąsowskiego.

Twórcy spektaklu obiecują, że będzie on równie dobry jak pierwsza część cyklu pt. „Zagraj, to jeszcze raz, Sam”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


6 − = dwa

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 575 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony