Jestes tutaj: Home » slider » Central Park w 6. piętrze

Central Park w 6. piętrze

Druga sztuka z tryptyku „Miłość, Zdrada i Wybaczenie według Woody Allena” zostanie wystawiona już 31 marca 2012 roku na deskach Teatru 6. Piętro.

– „Wyobraźmy sobie sztukę, która jest wspólnym dziełem Zygmunta Freuda, Ingmara Bergmana i Woody’ego Allena. Takim właśnie zaskakującym utworem jest „Central Park West”- najbardziej neurotyczna komedia mistrza gatunku, która jednocześnie posługuje się i ciętym dowcipem, i przewrotną psychoanalizą, a wszystko po to, żeby opisać współczesne związki małżeńskie” – powiedział PAP Eugeniusz Kornin, dyrektor artystyczny Teatru 6. Piętro, który zajął się inscenizacją i tłumaczeniem sztuki Allena. – „To jest historia, której finału nie odgadnie chyba żaden z widzów. Dialogi tętniące dowcipem i ironią, inscenizacja, która dosłownie umieszcza widza w środku akcji, przewrotna erotyka, którą podszyte są działania bohaterów sztuki, wreszcie sama tematyka spektaklu, poruszająca jeden z najboleśniejszych aspektów związków mężczyzn i kobiet, czyli zdradę – to wszystko powinno się złożyć na teatralny wieczór, którego się szybko nie zapomina. A do tego spotkanie ze wspaniałym ensemblem aktorskim, oglądanie którego przynosi prawdziwą przyjemność.

Akcja spektaklu rozgrywa się na tytułowej Central Park West, czyli jednym z najbardziej prestiżowych i pożądanych miejsc do zamieszkania. Tu znajdują się apartamenty takich gwiazd jak Madonna, Sting, Bono, Demi Moore, Diane Keaton, Steve Martin i Woody Allen. Na tej samej ulicy mieszkają również główni bohaterowie sztuki państwo Phillis i Sam Riggs. Oboje są po pięćdziesiątce. Ona pracuje, jako psycholog, on jest prawnikiem osób z show biznesu. Na Central Park West chcieliby trafić też ich młodsi znajomi: Carol i Howard. W pewien listopadowy poranek przyjaźń obu par przeradza się w wojnę, której powodem jest niewierność jednego z bohaterów.

Na scenie zobaczymy m.in. Małgorzatę Foremniak, Julię Pietruchę i Piotra Gąsowskiego.

Twórcy spektaklu obiecują, że będzie on równie dobry jak pierwsza część cyklu pt. „Zagraj, to jeszcze raz, Sam”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


4 × = trzydzieści sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony