Jestes tutaj: Home » TEATR » Recenzje » Shirley Valentine – Teatr Polonia

Shirley Valentine – Teatr Polonia

Shirley Valentine jest barwną, pełną humoru opowieścią o kobiecie zmagającej się z przyzwyczajeniami, standardami otaczającej ją rzeczywistości. Jak młoda, pełna wigoru dziewczyna, wyszła za mąż z miłości. Jednak szybko okazało się, że jej małżeństwo zaczyna przypominać zbiór powinności względem „władcy i pana” – swojego męża.

Po pewnym czasie rozmowy z mężem zostają zastąpione spotkaniami w kuchni ze Ścianą, która urasta do rangi przyjaciółki, a nawet powierniczki serca. Z nią omawia sytuacje rodzinne, jej opowiada anegdotki z życia wzięte, ona jest świadkiem złego traktowania Shirley przez męża.

Sytuacja zmienia się gdy koleżanka postanawia kupić jej i sobie bilet do Grecji. Po długich tyradach, Shirley zostawiając mężowi list wyjeżdża. Okazuje się, że w Grecji Shirley ulega starym przyzwyczajeniom, rozmowy ze Ścianą zostają zastąpione rozmowami z Kamieniem, wciąż izoluje się od ludzi, całą uwagę skupiając na odpoczynku i na sobie. Dopiero gdy spotyka przystojnego Greka, który słowami: „Ty bać się żyć” sprawia, że coś w niej „pęka”. Postanawia, mimo całej nienawiści do mężczyzn, wdać się w romans, w którym odkrywa wspaniałość seksu.

Odpoczynek w Grecji przedłuża się. Nie chce już wracać do swoich starych przyzwyczajeń. Okazuje się jednak, że jej mąż nie zapomniał o niej. Pisze do niej list podobny do tych, które pisał w czasie młodości – pełen pasji, miłości, oddania…

Czy Shirley powróci do swojego „starego” życia, a tym samym do męża? Z tym pytaniem zostawia nas Krystyna Janda, odtwórczyni głównej roli w spektaklu Shirley Valentine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ pięć = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony