Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Wiosna w barwach Kofty

Wiosna w barwach Kofty

Od lutego w sprzedaży jest już solowy projekt Kiljańskiego, złożony z evergreenów i mniej znanych utworów Kofty w świeżych, a niekiedy odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego.

Nad całością brzmienia albumu czuwał Lesicki – jeden z najwybitniejszych polskich gitarzystów jazzowych. Na płycie obok sekcji rytmicznej pojawiły się smyki i instrumenty dęte nagrane na żywo. Krzysztof Kiljański nazywany „polskim Sinatrą” swoją karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90-tych jako wokalista jazzowy jednak komercyjne sukcesy zaczął odnosić znacznie później. Jego pierwsza autorska płyta „In the Room” w 2005 roku zyskała miano platynowej. Wszyscy pamiętamy jeszcze wyjątkowy duet, który stworzył z Kayah w utworze „Prócz Ciebie, nic”. Na swojej nowej płycie Krzysztof odsłania od nowa utwory znanego poety Jonasza Kofty, wspólnie odkrywamy 12 utworów, w tym dobrze znane takie jak: „Samba przed rozstaniem”, „Wakacje z blondynką” czy „Jej portret” oraz „swoiste perełki” myślę o kawałkach „Gdybym miał 10 000 ton” czy „Moja Wolność”. Całość jest niezwykle wysublimowana, klasyczna momentami ekspresyjna i przemawiająca do wyobraźni. Materiał utrzymany w klimatach retro, wycisza i zaprasza do refleksji nad życiem, przemijaniem i czasem, ale także budzi wciąż żywe wspomnienia. Wokalista urzeka ciepłą, niską barwą głosu, w powrocie do przeszłości pomaga mu młoda, niezwykle uzdolniona Ania Kłys. Krążek pewnie przypadnie do gustu melomanom i zakochanym. W sam raz do słuchania wieczorami przy świecach z kieliszkiem czerwonego wina w ręku.

Tracklista:

1. Moja wolność
2. Kwiat jednej nocy
3. Sposób na czekanie
4. Sufit
5. Gdybym miał 10 000 ton
6. Kiedy księżyc jest w nowiu
7. Wakacje z blondynką
8. Jej portret
9. Epitafium dla Mahalii Jackson
10. Samba przed rozstaniem
11. Trzeba marzyć
12. A my jak dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 + siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony