Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Olga Tokarczuk – Moment niedźwiedzia

Olga Tokarczuk – Moment niedźwiedzia

Już niedługo, bo wraz z początkiem marca bieżącego roku, ukaże się nowa książka Olgi Tokarczuk pod tytułem „Moment niedźwiedzia”.

Dzięki wydawnictwu „Krytyka Polityczna”, którego nakładem wychodzi najnowszy esej Tokarczuk, fani pisarki będą mogli nacieszyć się pyszną historią, będącą na poły krytyką, esejem, rozprawką naukową i baśniową opowieścią. Utrzymana we właściwej dla autorki  dykcji realizmu magicznego  książka, porusza problemy ludzkiej seksualności, cielesności, śmierci, starając się odpowiedzieć na pytanie na ile nasze życie jest zdeterminowane przez płeć i jakie są tego konsekwencje.

Wielbiciele Olgi Tokarczuk z pewnością znajdą w niej coś dla siebie, ale również przypadkowi czytelnicy, którzy Momentem niedźwiedzia rozpoczną swoją przygodę z niepowtarzalnym stylem pisarki z Wałbrzycha, poddadzą się urokowi jej zdolności pisarskich. Wyważony tok narracyjny, uporządkowane zdania, złożone ze słów, z których każde ma swój ciężar i pojemność, składają się na fenomen tej literatury. Barwne opisy podróży, będących nie tylko topografią konkretnych miejsc na mapie, ale także lęków, fobii i iluzji, w jakie jesteśmy uwikłani zainteresują nie tylko koneserów dobrze napisanej fabuły, ale wszystkich tych, dla których człowiek jest psychologiczną zagadką.
Czytając książki Olgi Tokarczuk zostajemy wprowadzeni w swoisty trans, w którym autorka niczym wprawna szamanka używa słownych inkantacji – czaruje i urzeka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 + = dziesięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 137 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony