Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Nowe gwiazdy Open’er Festival 2012

Nowe gwiazdy Open’er Festival 2012

Znamy już kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Będą to Janelle Monae, Bloc Party, Public Enemy, Gogol Bordello i Nosowska.

Janelle Monae pochodzi z Kanas i ma już na swoim koncie współpracę z duetem Outcast. W 2010 roku wydała pierwszy album „The ArchAndroid (Suites II and III)”. Jej debiutancką płytę promował singiel „Tightrope” bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i uznany za jeden z najciekawszych wydań roku. Artystka miesza ze sobą różne gatunki muzyczne takie jak soul, jazz, rnb, hip-hop i punk.

Bloc Party to formacja z Wielkiej Brytanii. Dowodzi nią Kele Okereke. Zespół występował już na Open’erze w 2007 roku, lecz rok później po wydaniu krążka „Intimacy” zawiesił działalność. Teraz został reaktywowany i przygotowuje trasę koncertową i płytę studyjną.

Public Enemy to jedna z najważniejszych formacji w świecie hip-hopu. Zasłynęli dzięki politycznie zaangażowanemu przekazowi m.in. albumowi It Takes A Nation Of Milion To Hold Us Back” z 1988 roku. Krążek tej nowojorskiej grupy dowodzonej przez Chucka D i Flava Flav został wyróżniony przez magazyn „Ego Trip” tytułem najlepszego albumu hip-hopowego wszechczasów.

Gogol Bordello to grupa łącząca punk rocka i muzykę cygańską. Pochodzą z Nowego Jorku, a na jej czele stoi Eugene Hutz. W 2010 roku ukazał się ich album zatytułowany  „Trans-Continental Hustle”

Katarzyna Nosowska zagra na Open’er Festival po raz pierwszy prezentując nagrania ze swojej najnowszej płyty „8”

Impreza odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2012 roku. Gwiazdy zapowiedziane wcześniej to Björk, Justice, Bon Iver, Wiz Khalifa, Friendly Fires, Bat For Lashes, Franz Ferdinand, SBTRKT, The xx oraz polska wokalistka Julia Marcell.

Bilety dostępne w sprzedaży otwartej od 1 grudnia 2011 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony