Jestes tutaj: Home » MISZ MASZ » Kącik młodego dziennikarza » Niezwykłe zakładki do książek

Niezwykłe zakładki do książek

Zakładki do książek nie są niczym nowym. Historia zakładek jest ściśle związana z rozwojem czytelnictwa. Najwcześniejsze są datowane na średniowiecze, lecz jest pewne, że były używane także w czasach starożytnych. Jednak współcześnie  producenci i twórcy tej formy akcesoriów i jednocześnie dekoracji prześcigają się w projektowaniu wyjątkowych i niebanalnych zakładek, które ucieszą rzeszę zaczytanych konsumentów ale jednocześnie zaskoczą otoczenie. A wszystko to w myśl prostej zasady nawet drobiazg może być piękny.

Zakładki w kształcie uroczego, ulubionego zwierzaka, które dodatkowo mają funkcję użytkową i są także zakończone długopisem. Zielone, ekologiczne zakładki w kształcie papirusowych liści, prosta forma, a zarazem bardzo efektowne i wyraziste oblicze ozdoby. „Płynne zakładki” dające efekt trójwymiarowości i ciekawego realizmu, pomysłowo zaprojektowane nowe oblicze przyborów mogące pomóc ustalić stronę ale również wers na którym skończyło się czytać, prawda, że genialny gadżet. Zakładki w oryginalnej ciekawej i nietypowej postaci „ złoszczących się palców”, czy bajkowych „nóżek wystających z książki”. Ponadto innowacyjne i śmieszne zakładki mające kształt okularów ale będące jednocześnie nośnikiem pamięci do komputera. Na sklepowych półkach pełno jest silikonowych czy plastikowych bibelotów. Wreszcie twórcy nie rezygnują z tradycyjnych papierowych zakładek wzbogacając je o kreatywne, nowoczesne oblicza. Dużą popularnością cieszą się także kunsztownie wykonane eleganckie zakładki produkowane ze srebra, szlachetnych kamieni, czy bardzo pracochłonne koronkowe cudeńka tzw. frywolitki wykonywane techniką ręczną na czółenku lub igle.

Zbliża się małymi krokami Dzień Kobiet, być może w tym roku  jako wyraz szacunku i pamięci dla mamy, babci czy niezwykłej koleżanki zamiast tradycyjnej bombonierki czy czekolady podarujmy im wyjątkową zakładkę. Można nawet spróbować wykonać ją samodzielnie, a nie od dziś wiadomo, że takie własnoręcznie robione prezenty cieszą najbliższych najbardziej i mają prawdziwą nieoszacowaną wartość.

Link do filmu, z którego dowiecie się jak wykonać ozdobną zakładkę:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-ozdobna-zakladke-do-ksiazki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− trzy = 5

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony