Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Mój Satszewski

Mój Satszewski

Repertuar Stanisława Staszewskiego w wykonaniu Jacka Bończyka, czyli o płycie „Mój Satszewski”.

Nazwisko Jacka Bończyka, znanego aktora teatralnego i filmowego, piosenkarza, autora tekstów piosenek, scenarzysty i reżysera spektakli muzycznych od pewnego czasu łączone jest z twórczością ojca Kazika. Bończyk, w asyście znakomitego tria muzycznego w składzie: Paweł Stankiewicz (gitara, banjo), Fabian Włodarek (piano, akordeon) i Konrad Kubicki (kontrabas, gitara basowa), tworzy repertuar na płytę  pt. „Mój Staszewski” .

Kompozycje Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat sześćdziesiątych w nowym wykonaniu, to hołd złożony polskiemu bardowi. Klimat, w jakim utrzymane są utwory artysty, nawiązuje do warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia. Dbałość o każdy szczegół, wyraziste brzmienie i kunszt literacki sprawiają, że historia Stanisława Staszewskiego jawi nam się w całej swej okazałości, rozpiętości barw szarego PRL-u i niespełnionych miłości,  staje się niemal namacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa − 1 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony