Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Mimochodem o Karolinie Kozak

Mimochodem o Karolinie Kozak

Już tylko parę dni dzieli nas od premiery drugiej płyty Karoliny Kozak. Pierwszy krążek artystki zatytułowany „Tak zwyczajny dzień” ukazał się pięć lat temu i był udanym debiutem na muzycznej scenie.

Połączenie klimatów popowo-jazzowych znalazło swoich odbiorców, nawet pomimo akustycznego charakteru okazało się bardzo modne i nowoczesne. Po długiej przerwie Karolina znana głównie jako prezenterka MTV i współpracowniczka radiowej „Trójki” powraca z optymistycznym, świeżym materiałem. W muzyce odnajduje swoją równowagę i spokój, życie jest dla niej najlepszą inspiracją, a komponując oddaje muzyce kawałek swojej duszy. Czego można się spodziewać po drugim uderzeniu, ma być melancholijnie, urokliwie i przede wszystkim zagadkowo. Artystka chce nas przenieść w świat pełen iluzji i osobliwego piękna, które nie jest oczywiste i wyraża się w subtelny, delikatny sposób. To zdolna młoda kobieta, która sama pisze teksty. Pewnie wielu z was nie wie, ale to właśnie ona jest autorką większości piosenek na nowej płycie Edyty Górniak.

W skomponowaniu materiału pod tytułem „Homemade” pomogła Kasia Piszek, która zagrała na instrumentach klawiszowych i zajęła się produkcją muzyczną. Miksem i masteringiem albumu zajął się natomiast Andrzej Smolik, w nagraniach uczestniczyli m.in. Marcin Ułanowski (perkusja), Bogdan Kondracki (bas, chórki), a partie smyczkowe wykonali muzycy orkiestry Sinfonia Varsovia. Utworem promującym powrót jest ciekawy, wpadający w ucho kawałek „Mimochodem”, który powstał w amerykańskiej miejscowości Savannah na południu USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony