Jestes tutaj: Home » FILM » SACROFILM w Zamościu

SACROFILM w Zamościu

W dniach 19.02 – 01.03.2012 w zamojskim kinie Stylowy w ramach Sacrofilmu – Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego, pokazane zostaną m. in. „Melancholia” i „Rozstanie”.

To już XVII edycja festiwalu. Pokazy filmów w Centrum Kultury Filmowej Stylowy (ul. Odrodzenia 9) połączone zostaną z wykładami i wprowadzeniami do filmów.

W repertuarze filmy, których moglibyśmy nigdy nie podejrzewać o związki z religią, szczególnie „Melancholia” kontrowersyjnego (być może faszysty) Larsa von Triera. Nie tym jednak kierowali się organizatorzy festiwalu przy doborze projekcji. Pokazane zostaną głośne tytuły z ostatnich miesięcy i lat, które w subtelny sposób, nie wprost dotykają problemów moralności i natury ludzkiej.

Seanse:

„Wymyk” – 25.02 – film Grega Zglińskiego dotyka problemu odpowiedzialności za drugiego człowieka; pokazuje jak brak reakcji na zło staje się złem; zastanawia się jak sobie radzić z własnym sumieniem, gdy staje się ono najgorszym wrogiem. Odpowiedzi na to wszystko trzeba w filmie szukać samemu.

„Joanna” – 26.02 – obraz Feliksa Falka o miłości, nadziei, potrzebach celów w życiu i bezsilnym poddaństwie  wobec losu.

„Melancholia”26.02 – film Larsa von Triera traktuje o różnych sposobach akceptacji (bądź odrzucenia) i zmierzenia się z końcem świata, a szerzej – z nieuchronnością i brakiem możliwości ucieczki od własnego losu.

„VERA” 27.02 – w ramach projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserką filmu: Francescą Melandri.

„Bez jednego drzewa las lasem zostanie” – 27.02 – dokument Dagmary Drzazgi.

„Rozstanie” 28.02 – irański zdobywca Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny, który pokonał W ciemności

„Siekierezada” 29.02 – nie do końca wierna, acz udana adaptacja prozy Edwarda Stachury pod tym samym tytułem.

„Habemus papam” 29.02 – inteligentna komedia Nanniego Morettiego, pokazującego papieża-człowieka i Watykan od ludzkiej strony, wolnej od ceremoniałów, o której istnieniu zapomnieliśmy.

„Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową” 1.03 – arcydzieło polskiego kina autorskiego. Film Krzysztofa Zanussiego o radzeniu sobie ze śmiercią z genialną rolą Zbigniewa Zapasiewicza.

Bilety w cenie 9 PLN lub wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://sacrofilm.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


5 − cztery =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 807 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony