Jestes tutaj: Home » FILM » Nowe seriale TVP

Nowe seriale TVP

Konkursy na telenowelę i serial kryminalno-sensacyjny zostały rozstrzygnięte. Stacja TVP 1 planuje emitować aż trzy nowe produkcje, a TVP 2 jedną. Zainteresowana jest natomiast zakupem opcji na realizację filmu.

Zwycięzcą pierwszego z nich został projekt Ilony Łepkowskiej i Tadeusza Lampki „Mały Londyn”. Drugie miejsce przyznano dwóm serialom. Są to „W stronę słońca” Andrzeja Saramonowicza i Małgorzaty Saramonowicz oraz „Ucho van Gogha”, którego autorem jest Marcin Borek. Do rywalizacji przystąpiły 52 produkcje.

Najlepszy w drugim konkursie okazał się „Paradoks” Igora Brejdyganta. W sumie zarejestrowano 66 zgłoszeń. TVP 2 chce zakupić też prawa do produkcji jednego z filmów. Jest to „Śmierć głośna, śmierć cicha” Andrzeja Barta w reżyserii Borysa Lankosza.

– „Sukces obu konkursów świadczy o tym, że taka forma pozyskiwania audycji i odświeżania oferty programowej przez Telewizję Polską spotkała się z aprobatą środowiska twórców i przyniosła wartościowe i atrakcyjne pomysły programowe” – powiedział Juliusz Braun, prezes TVP.

O ostatecznym rozpoczęciu realizacji projektów przesądzą negocjacje handlowe z laureatami. Zobaczymy je na antenie prawdopodobnie jesienią, ale dokładny termin nie jest jeszcze znany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


siedem − = 3

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony