Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Lombard „Show Time” – recenzja płyty

Lombard „Show Time” – recenzja płyty

Płyta „Show Time” to najnowszy projekt grupy Lombard, który ukazał się 30 stycznia 2012 roku. Wydawnictwo zawiera jedenaście kompozycji, które są swoistego rodzaju mozaiką złożoną z kilku historii. Śmiało  można powiedzieć, że każdy z tych utworów jest oddzielnym protestem, który składa się na wielowymiarowość tej płyty. To nowoczesny materiał przy  którym zespół bawi się dźwiękami. Ten eksperyment muzyczny łączy w sobie możliwości  nowoczesnej techniki i mieszankę różnych stylów muzyki od rapu poczynając, a kończąc na muzyce pop.

Lombard jest  zespołem grającym od 31 lat, a ich ostatnia płyta jest dowodem na to, że  grupa nie wyznacza granic swojej muzyce i nie stoi w miejscu.  Autorką tekstów jest Marta Cugier, a stroną producencką albumu zajął się tradycyjnie Grzegorz Stróżniak. Teksty zostały  napisane po polsku, a także po angielsku, co zwiększa atrakcyjność wydawnictwa.  Każda z piosenek niesie ze sobą przesłanie, co czyni płytę autentyczną i jednocześnie sprawia, że każdy, kto po nią sięgnie, niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Są na niej mocne akcenty takie jak: „It is not to late” – piosenka, która jest apelem do młodych ludzi przestrzegającym przed zażywaniem narkotyków. Gościnnie zaśpiewał w tym utworze raper Kebab, którego muzycy poznali przy okazji wizyty w jednym z zakładów karnych w Polsce. Na tym  samym albumie  znajdziemy także utwór: „Show – made in Poland”, który jest historią o  polskim show biznesie. „Pod skórą” to poruszająca ballada zaśpiewana wspólnie z wieloletnim  przyjacielem grupy Lombard Markiem Siwkiem, z którym zespół występuje od lat w integracyjnym koncercie Symbioza.

Poza wymienionymi, na krążku znajdują się jeszcze utwory: „Why?”, „I say stop!”,  „Roads to freedom”, „Feel like angel”, „Musical”, „Życzę Ci Miłego Dnia” oraz „Football fans”, który  jako  bonus zamyka  wydawnictwo. Ciekawostką zaś jest to, że utwór ten startuje w plebiscycie na piosenkę Euro 2012, choć nie każdy wie, że powstał na prośbę niepełnosprawnych fanów piłki nożnej. Całość została opatrzona okładką, której wykonaniem zajął się Szymon Felkel. Współgra ona niemal idealnie z utworami, które słuchacz znajdzie na tej płycie.

Grupa LOMBARD od pięciu lat występuje w składzie: Marta Cugier – wokal; Grzegorz Stróżniak – wokal, instrumenty klawiszowe; Daniel GOLA Patalas – gitara; Michał GUMA Kwapisz – gitara basowa; Mirosław Kamiński – perkusja. Przypomnijmy, poprzednia płyta to „Deja’vu”, wydana w 2000 roku przez wytwórnię Pomaton EMI.

Tracklista:

1. Musical
2. Szara Ulica
3. Życzę Ci Miłego Dnia
4. Why? (Dlaczego)
5. It Is Not To Late (Nie Jest Za Późno)
6. Pod Skórą
7. Feel Like Angel
8. I Say Stop! (Wołam Stop)
9. Roads To Freedom
10. Show – Made In Poland
11. Football Fana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony