Jestes tutaj: Home » FILM » Gorączka przed rozdaniem Oskarów

Gorączka przed rozdaniem Oskarów

Hollywood jest już gotowe do najważniejszego święta filmowego. Oskarowa gala odbędzie się w niedzielę. Największe gwiazdy już odliczają godziny do ogłoszenia wyników, które są skrzętnie ukryte w 24 kopertach.

Podczas 84 ceremonii wręczenia Oskarów o statuetki ubiegać się będą filmy, które są swoistym hołdem składanym  sztuce filmowej. Najwięcej, bo aż 11 nominacji otrzymał „Hugo i jego wynalazek” – Scorsese, przez krytyków nazwany „czułym listem miłosnym do sztuki filmowej”. Faworytem jest „Artysta” – czarno-biały film w konwencji kina niemego,opowiadający o Hollywood z lat 20, film zdobył 10 nominacji. Meryl Streep – nominowana w kategorii: najlepsza aktorka pierwszoplanowa, za rolę Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”, jest zdecydowaną faworytką, jej rywalką jest m.in. Michelle Williams, która zagrała Monroe. W kategorii: najlepszy aktor pierwszoplanowy będzie walczyło dwóch przyjaciół George Clooney („Spadkobiercy”) i Brad Pitt („Moneyball”). W kategorii: najlepszy reżyser typowanymi są Woody Allen („O północy w Paryżu”) i  („Artysta”). Do największych niewiadomych należy Oskar dla filmu nieanglojęzycznego. Jednym z faworytów jest film Agnieszki Holland „W ciemności”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


2 + pięć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony