Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Tłumy na ulicach Warszawy

Tłumy na ulicach Warszawy

W sobotę 18 lutego na ulicach Warszawy odbyła się manifestacja, która miała na celu pokazanie sprzeciwu wobec ostatnich decyzji KRRiT wykluczających m.in. TV Trwam z dostępu do multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej, co tak naprawdę oznacza istotne ograniczenie zasięgu tej stacji.

Manifestacja organizowana była przez poznański oddział Gazety Polskiej oraz stowarzyszenie Solidarni 2010. Organizatorzy spodziewali się maksymalnie kilku tysięcy uczestników, także zaskoczeniem również dla nich była finalna liczba manifestantów, która wg różnych szacunków sięgała od 15 do 25 tys. Uczestnicy przeszli ulicami Warszawy aby ostatecznie dotrzeć pod Pałac Prezydencki, gdzie przewodnicząca Solidarnych, Ewa Stańczyk symbolicznie odczytała „akt społecznego zwolnienia dyscyplinarnego” przewodniczącego KRRiT, Jana Dworaka.

„Oświadczamy, że rozwiązujemy z panem umowę o pracę zawartą w 2011 r. bez zachowania okresu wypowiedzenia. Przyczyną rozwiązania angażu jest stosowanie podwójnych standardów związanych z przyznawaniem zgody na umieszczenie na multipleksie cyfrowym firm ubiegających się o tę zgodę oraz stosowanie niejasnych kryteriów konkursu. Rada przez pana kierowana wydała zgodę firmom, które nie mają zaplecza finansowego, merytorycznego i technicznego, które w tej chwili nadają tylko plansze informacyjne. Rada przez pana kierowana nie przyznała takiej zgody telewizji Trwam, która od 9 lat codziennie nadaje programy publicystyczne, serwisy informacyjne i programy kulturalne” – brzmiał początek odczytanego tekstu.

Z relacji uczestników wynika, że marsz przebiegał spokojnie. Dużo było młodych ludzi, szły nawet całe rodziny z małymi dziećmi. Całość marszu zabezpieczała policja, która kierowała ruchem. Przechodnie i kierowcy reagowali pozytywnie. Wiele osób spontanicznie przyłączało się do marszu. Nie odnotowano żadnych oznak agresji wobec uczestników marszu. Manifestanci zaznaczyli, że tym razem odczytali symboliczne rozwiązanie umowy, jednak następnym razem dla p. Dworaka przygotują taczki. Spodziewajmy się więc kolejnych manifestacji, gdyż mało prawdopodobne jest aby KRRiT zmieniła swoją decyzję w sprawie TV TRWAM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dziewięć − = 6

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony