Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Spacer po Muzeum Chleba

Spacer po Muzeum Chleba

Muzeum Chleba to unikatowe miejsce na warszawskiej Pradze. Właściciel obiektu, a jednocześnie pasjonat i piekarz pan Marian Pozorek chce uchronić od zapomnienia  tradycje piekarnicze.

Muzeum mieści się przy dużej piekarni pana Mariana przy ul. Jadowskiej na Pradze-Północ, zajmuje kilka pomieszczeń dosłownie zapchanych eksponatami, a istnieje tak jak jego piekarnia od 1984 r. Właściciel od najmłodszych lat interesujący się historią piekarstwa, zbiera ciekawe maszyny piekarskie, akcesoria i pamiątki, wszelkie przekazy pisane związane z zawodem piekarza. Jako osoba wykonująca ten zawód, zna jego trudy ale także na bieżąco śledzi postęp techniczny i rozwój nauki.  Jak sam mówi:  „ -technika jest ważna, ale ręka piekarza, jego doświadczenie i dary natury to rzecz najważniejsza!”.

W obiekcie znajdują się takie ciekawe eksponaty jak: wagi lwowskie i warszawskie, stare funty i odważniki, czy elementy starych pieców piekarniczych. Znajdujemy tu także niezwykle ciekawy dział dokumentacji, publikacji i druków, wśród nich: czasopisma piekarnicze i cukiernicze, dyplomy czeladnicze i mistrzowskie zawodu piekarza z różnych lat, dokumenty (zamówienia, kwity, czeki, faktury itp.) książki czy instrukcje nauki zawodu i wiele innych przedmiotów.

Prywatne Warszawskie Muzeum Chleba

ul. Jadowska 2 (Targówek), 03-761 Warszawa, Tel. (22) 818-16-26      

Zainteresowanych odsyłam do wirtualnego spaceru:

http://infografika.wp.pl/title,Jedyne-takie-muzeum,wid,14247549,wiadomosc.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


sześć × = 12

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony