Jestes tutaj: Home » MUZYKA » Siekiera- rewelacyjny powrót po latach

Siekiera- rewelacyjny powrót po latach

Siekiera – największa gwiazda muzyki punk  i legenda  jarocińskich festiwali lat 80, wraca  po 25 latach na muzyczną scenę.

Punk-rockowy zespół Siekiera powstał w 1983 roku w Puławach. Jego założyciele to, gitarzysta i autor tekstów: Tomasz Adamski – pseudonim „Dzwon” oraz wokalista – Tomasz Budziński. Skład uzupełnił drugi gitarzysta – Piotr Szewczyk,  basista – Dariusz Malinowski pseudonim „Malina” oraz perkusista – Krzysztof Grela.

W 1984 r, po występie w warszawskim klubie Stodoła, z grupy odszedł Tomasz Budzyński oraz Krzysztof Grela (zabity omyłkowo przez rosyjską mafie w puławskiej restauracji „Pod Dębami”). W 1988 r, zespół został rozwiązany. Ostatni skład, to: Tomasz Adamski, Zbigniew  Musiński, Paweł Młynarczyk, Dariusz  Malinowski oraz Wiesław Borsewicz.

13 grudnia 2011 roku, nakładem Manufaktury Legenda ukazała się studyjna płyta zespołu zatytułowana „Ballady Na Koniec Świata”. Krążk jest zupełnie inny, nie jest to zimna agresja punk – rocka tylko przepiękna, ciepła, pełna uroku i magii muzyka akustyczna. Adamski, w skomponowanych przez siebie utworach, pokazuje zupełnie  nowe oblicze. Wprowadza słuchacza w krainę magii, z której ten, nie bardzo chce wracać. Ponadto dostarcza niezwykłych wrażeń i przeżyć,a o to przecież chodzi w muzyce. O wzruszenia, doznania i przeżycia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ 2 = sześć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony