Jestes tutaj: Home » SPORT » Rekordzista świata kończy karierę

Rekordzista świata kończy karierę

Cztery dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata w lotach na mamuciej skoczni w Vikersund, Norweg Johan Remen Evensen, rekordzista świata w długości skoku narciarskiego, ogłosił decyzję o zakończeniu kariery sportowej. Powodem tej decyzji są niezadowalające wyniki osiągane przez sportowca w bieżącym sezonie.

Skoczek przyznał, że dużym problemem było dla niegoutrzymanie odpowiedniej wagi ciała, co w tej dyscyplinie sportu jest bardzo istotną sprawą. 26-letni Norweg specjalizował się w lotach narciarskich (odmiana skoków narciarskich, rozgrywana na bardzo dużych skoczniach, tzw. skoczniach mamucich). 11 lutego ub. r., oddał najdłuższy w historii skok na nartach – 246,5 metra, poprawiając o 7,5 m rekord z 2005 r. należący do Bjørna E. Romørena. Sezon 2010/2011 był najlepszy w całej karierze Evensena – ostatecznie zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej (w obecnym sezonie jest na 38 miejscu). W zawodach Pucharu Świata stawał 6 razy na podium – raz zwyciężył, dwa razy był drugi, trzykrotnie zajmował trzecie miejsce. W rywalizacji drużynowej zdobył brązowy medal igrzysk w Vancouver (2010) oraz trzy srebrne medale mistrzostw w Liberecu, Planicy i w Oslo (2009, 2010, 2011).

Fani skoków narciarskich na całym świecie nie kryją rozczarowania decyzją Evensena, co potwierdza, że w sporcie nie liczą się tylko najlepsze wyniki, ale przede wszystkim osobowość sportowca. Swoją postawą i pogodą ducha Norweg budził sympatię wśród kibiców różnych narodowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


− siedem = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony