Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Porozmawiajmy o demokracji

Porozmawiajmy o demokracji

Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu zaprasza na drugie spotkanie z cyklu „Świat przedstawiony”. Główny cel tego projektu to przeciwstawienie różnych narracji, języków i strategii komunikacji społecznej wobec istotnego problemu współczesności.

Tematy poruszane w czasie trwania akcji to m.in. miejsce literatury w nowoczesnym świecie, funkcjonowanie demokracji, niesprawiedliwość społeczna, kłamstwa w dyskursach publicznych, kryzys Kościoła oraz zmiany relacji we wspólnocie europejskiej. Program składa się z dziewięciu części. W skład każdej z nich wchodzi debata, warsztat i lekcje w poznańskich liceach.

Organizatorzy zaprosili do współpracy literatów, dziennikarzy, naukowców oraz osoby cieszące się dużym autorytetem.

Najbliższe spotkanie z serii to „Demokracja – chora, chorowita, mniejsze zło?”. Debata odbędzie się 6 marca 2012 roku o godzinie 18:00 w CK Zamek. Wezmą w niej udział Antoni Libera, Lech Magler oraz Paweł Śpiewak. Wstęp wolny.

Uczestnicy będą starać się odpowiedzieć na ważne w ostatnich czasach pytania wiążące się ze współczesną demokracją. Zastanowią się nad jej kształtem, tym, co się w niej zmieniło i w jaki sposób mówi się o tym w mediach. Poruszą również temat wpływu literatury i muzyki na to zjawisko. Dadzą też słuchaczom wskazówki na temat skutecznego wpływania na decyzje rządzących i brania udziału w debacie publicznej.

Wszystkich zainteresowanych problematyką współczesnych systemów demokratycznych serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 6 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony