Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Pierwsza polska biblioteka z e-bookami

Pierwsza polska biblioteka z e-bookami

   Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza na warszawskim Ursynowie, jako pierwsza w kraju zdecydowała się udostępnić zbiory World eBook Library. Dzięki temu ich kolekcja wzbogaciła się o ponad 2 miliony książek, które można przeczytać bez wychodzenia z domu.

„Próbowaliśmy wcześniej, jakie będzie zainteresowanie tego rodzaju zbiorami. Było na tyle duże, że doszliśmy do wniosku, że stała licencja spełni swoje zadanie” – powiedziała Anna Wolska kierująca ursynowską biblioteką.

Dyrektorka nie chciała zdradzić, ile kosztowało wykupienie stałej licencji, po uprzedniej wersji testowej. Zdradziła jednak, że koszt tej transakcji nie przekraczał 5% budżetu, który rocznie przeznaczany zostaje na uzupełnienie zbiorów.

Baza World eBook Library ma ponad 4 miliony użytkowników z 50 różnych krajów. Publikacje w niej dostępne często są unikatowe i pochodzą z najbardziej znanych bibliotek światowych takich jak Harvard University. Dużą kolekcję tworzą również źródła i dokumenty rządowe wydane m.in. przez ONZ, które dostępne są wyłącznie na platformie World eBook Library.

W Polsce system ten testują również biblioteki na Woli, Pradze-Północ, Pradze-Południe, we Włochach, Śródmieściu oraz biblioteka miejska na Koszykowej. Żadna z nich jak dotąd nie zakupiła jednak pełniej licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× sześć = 36

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 277 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony