Jestes tutaj: Home » SPORT » Maciej Żurawski ambasadorem Wisły Kraków

Maciej Żurawski ambasadorem Wisły Kraków

Maciej Żurawski oficjalnie kończy karierę piłkarską. Od marca były kapitan reprezentacji Polski będzie pełnił funkcję ambasadora swojego byłego klubu – Wisły. Będzie także wspierał działania scoutingowe, poszukując kandydatów na przyszłe gwiazdy krakowskiego klubu. Funkcja „ambasadora” w klubie piłkarskim to w Polsce nowość.

Do głównych obowiązków ambasadora należeć będzie reprezentowanie klubu w kraju i za granicą oraz dbanie o jego wizerunek w kontaktach ze sponsorami i partnerami biznesowymi. Żurawski zadebiutował w nowej roli podczas meczu Wisły Kraków ze Standardem Liege – odwiedził wtedy gości w loży Gold i Silver.

Maciej Żurawski (ur. 12 września 1976 roku w Poznaniu) jest najskuteczniejszym strzelcem Wisły Kraków w historii występów klubu w europejskich pucharach, z 23 golami na koncie. W barwach krakowskiego klubu zdobył cztery tytuły mistrza Polski.  Świętował też trzykrotnie mistrzostwo kraju z Celtikiem Glasgow i raz z Omonią Nikozja. W reprezentacji narodowej rozegrał 72 spotkania i zdobył 17 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


7 + = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 278 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony