Jestes tutaj: Home » SPORT » Liga Europy -remisy polskich drużyn

Liga Europy -remisy polskich drużyn

Warszawski zespół nie wykorzystał sporej szansy, by pokonać renomowanego rywala i zapewnić sobie zaliczkę przed czekającym nas za tydzień rewanżem. Po dramatycznej końcówce i wspaniałym technicznym strzale Santosa w 88 minucie, Legia zremisowała ze Sportingiem 2-2.

Drużyna z Łazienkowskiej, może mówić o sporym niedosycie, zwłaszcza , że przez większość spotkania wyraźnie przeważała, dwukrotnie prowadząc i mając szanse na zdobycie kolejnych bramek. Żal zwłaszcza dwóch znakomitych okazji przed jakimi stanęli Wolski i Ljuboja, którzy  nie wykorzystali 100% okazji. Remis stawia w zdecydowanie lepszej sytuacji zespól z Lizbony, choć Legia udowodniła już we wcześniejszych spotkaniach, że potrafi, mimo niekorzystnego wyniku z pierwszego meczu, zapewnić sobie awans na boisku rywala.

Zobacz bramki z meczu:

W drugim dzisiejszym spotkaniu Wisła zremisowała 1-1 ze Standardem Liege. Był to prowadzony w szybkim tempie, zacięty mecz, w którym od pierwszych minut atakowali Krakowianie.Wiślacy przeprowadzali swoje akcje z rozmachem i pomysłem, co rusz nękając bramkarza drużyny belgijskiej. Niestety niefrasobliwe zachowanie jednego z  obrońców Wisły i faul próbującego ratować sytuacje Czekaja, doprowadziły w 28 minucie do rzutu karnego dla Standardu, skutecznie egzekwowanego przez Cyriaca. Na domiar złego przez resztę spotkania przyszło Wiślakom grać w osłabieniu. Druga połowa to w dalszym ciągu dominacja Wisły, nagrodzona bramką Genkova w 88 minucie. Mimo, że bramkowy remis stawia w lepszej sytuacji przed rewanżem zespół belgijski, to jednak Wisła pokazała dziś ogromny charakter i wole walki a paradoksalnie mając na uwadze okoliczności (rzut karny i czerwona kartka) wynik jest gorszy niż gra.