Jestes tutaj: Home » FILM » Lars Von Trier znowu zszokuje?

Lars Von Trier znowu zszokuje?

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów, przez jednych uwielbiany, przez innych odsądzany od czci i wiary, Lars von Trier pracuje nas swoim kolejnym filmem.

„The Nymphomaniac” – taki jest roboczy tytuł nowego dzieła, w którym główną rolę zagra (nie waham się użyć tego określenia) muza reżysera – Charlotte Gainsbourg. Film ma być próbą zderzenia się głównej bohaterki z jej największym uzależnieniem, jakim jest oczywiście seks. Co by nie mówić o reżyserze, ma on niebywałą zdolność wprowadzania podziałów wśród publiczności. Wystarczy zajrzeć na strony internetowe poświęcone filmom Triera. Na temat „Antychrysta” widz nie znajdzie żadnego obojętnego komentarza. Zachwyt lub krytyka – tylko w takich kategoriach określa się filmy Duńczyka. Wielu krytyków filmowych zarzuca Trierowi, że korzysta z pewnych utartych toposów, sięga po znane symbole, które mają dodać jego obrazom głębi . W rzeczywistości, jego filmy są pseudointelektualnym bełkotem, który ma zamaskować  rzeczywiste problemy natury emocjonalnej samego reżysera.  Nie jest bowiem tajemnicą, że Trier pracę nad „Antychrystem” opłacił głęboką depresją i przymusowym leczeniem psychiatrycznym.

Zatem gdzie leży prawda? Geniusz czy kuglarz? Miejmy nadzieję, że „The Nymphomaniac” pozwoli nam odpowiedzieć na to pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


trzy × 3 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 807 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony