Jestes tutaj: Home » FILM » Lars Von Trier znowu zszokuje?

Lars Von Trier znowu zszokuje?

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów naszych czasów, przez jednych uwielbiany, przez innych odsądzany od czci i wiary, Lars von Trier pracuje nas swoim kolejnym filmem.

„The Nymphomaniac” – taki jest roboczy tytuł nowego dzieła, w którym główną rolę zagra (nie waham się użyć tego określenia) muza reżysera – Charlotte Gainsbourg. Film ma być próbą zderzenia się głównej bohaterki z jej największym uzależnieniem, jakim jest oczywiście seks. Co by nie mówić o reżyserze, ma on niebywałą zdolność wprowadzania podziałów wśród publiczności. Wystarczy zajrzeć na strony internetowe poświęcone filmom Triera. Na temat „Antychrysta” widz nie znajdzie żadnego obojętnego komentarza. Zachwyt lub krytyka – tylko w takich kategoriach określa się filmy Duńczyka. Wielu krytyków filmowych zarzuca Trierowi, że korzysta z pewnych utartych toposów, sięga po znane symbole, które mają dodać jego obrazom głębi . W rzeczywistości, jego filmy są pseudointelektualnym bełkotem, który ma zamaskować  rzeczywiste problemy natury emocjonalnej samego reżysera.  Nie jest bowiem tajemnicą, że Trier pracę nad „Antychrystem” opłacił głęboką depresją i przymusowym leczeniem psychiatrycznym.

Zatem gdzie leży prawda? Geniusz czy kuglarz? Miejmy nadzieję, że „The Nymphomaniac” pozwoli nam odpowiedzieć na to pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


dziewięć − 5 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 140 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony