Jestes tutaj: Home » LITERATURA » Drugie życie książki

Drugie życie książki

Wszyscy, którzy mają ochotę zaktualizować stan swojej biblioteczki, mogą to uczynić już 26 lutego. To właśnie wtedy w krakowskim Pawilonie Wyspiańskiego o godzinie 15:00 rozpocznie się wielka wymiana książek.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy przynieść ze sobą książkę na wymianę. Zasada jest tylko jedna – nie mogą być to publikacje o charakterze specjalistycznym. Oprócz zdobycia nowych literackich nabytków, będzie można ciekawie spędzić niedzielne popołudnie – poznając nowych znajomych i prowadząc interesujące dyskusje.

„Konsekwentnie promujemy czytelnictwo” – podkreśla Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. I wylicza: – „Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, Targi Książki i Strefę Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki i tłumnie dołączą do nas w niedzielne popołudnie.”

Kolejne edycje „Drugiego życia książki” planowane są na każdy kolejny miesiąc. Organizatorzy znaleźli również rozwiązanie dla książek, które nie znajdą podczas akcji nowych właścicieli. Zostaną one przekazane do Biblioteki Wojewódzkiej, domów dziecka lub powiązanych z wydarzeniem polskich bibliotek na Wschodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × osiem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony