Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Elka”- kobieta jakich ciągle mało

„Elka”- kobieta jakich ciągle mało

Zjawiskowa, zabójczo ponętna, cały czas na scenie życia, kolekcjonowała role i ludzi – pisze o Elżbiecie Czyżewskiej, nazywanej polską Marilyn Monroe, Iza Komendołowicz.

Kobieta o wielkiej osobowości, talencie i sile przetrwania. Aktorka którą kochano i nienawidzono. Zadebiutowała w Teatrze Dramatycznym. Po doskonale zagranej roli Marilyn Monroe w sztuce  Artura Millera nazywano ją często „polską Monroe”. Później, ze względu na  niebywały talent i wyjątkowe atrybuty osobowości zyskała miano „Cybulskiego w spódnicy”. Iza na kartach biografii kreśli odważny i autentyczny obraz jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych polskich artystek lat sześćdziesiątych. Autorka, a zarazem dziennikarka miesięcznika „Pani” bez owijania w bawełnę pisze o sukcesach i porażkach tytułowej Elki. Ukazuje oryginalną dumną, piękną i inteligentną damę, ale także samotną zmagającą się z nałogiem, zagubieniem osobę.  O aktorce opowiadają znane osobowości m.in. Daniel Olbrychski, Andrzej Wajda czy Agnieszka Holland. Z opowieści wyłania się wielowymiarowy i interesujący portret wyjątkowej niewiasty, której   „duch nadal kwitnie”. Książka barwnie ilustrowana.

Premiera 25 stycznia 2012.                             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


jeden + 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony