Jestes tutaj: Home » LITERATURA » „Elka”- kobieta jakich ciągle mało

„Elka”- kobieta jakich ciągle mało

Zjawiskowa, zabójczo ponętna, cały czas na scenie życia, kolekcjonowała role i ludzi – pisze o Elżbiecie Czyżewskiej, nazywanej polską Marilyn Monroe, Iza Komendołowicz.

Kobieta o wielkiej osobowości, talencie i sile przetrwania. Aktorka którą kochano i nienawidzono. Zadebiutowała w Teatrze Dramatycznym. Po doskonale zagranej roli Marilyn Monroe w sztuce  Artura Millera nazywano ją często „polską Monroe”. Później, ze względu na  niebywały talent i wyjątkowe atrybuty osobowości zyskała miano „Cybulskiego w spódnicy”. Iza na kartach biografii kreśli odważny i autentyczny obraz jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych polskich artystek lat sześćdziesiątych. Autorka, a zarazem dziennikarka miesięcznika „Pani” bez owijania w bawełnę pisze o sukcesach i porażkach tytułowej Elki. Ukazuje oryginalną dumną, piękną i inteligentną damę, ale także samotną zmagającą się z nałogiem, zagubieniem osobę.  O aktorce opowiadają znane osobowości m.in. Daniel Olbrychski, Andrzej Wajda czy Agnieszka Holland. Z opowieści wyłania się wielowymiarowy i interesujący portret wyjątkowej niewiasty, której   „duch nadal kwitnie”. Książka barwnie ilustrowana.

Premiera 25 stycznia 2012.                             

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


trzy × = 18

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 323 214 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony