Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polityka » Zmiany w MEN i MON

Zmiany w MEN i MON

W ramach konsultacji z członkami Rady Ministrów w związku z podsumowaniem 100 dni pracy rządu, 24 lutego premier Donald Tusk spotkał się z szefami resortów edukacji i obrony narodowej.

Tematem rozmów była m.in. propozycja pomocy budżetowej dla przedszkoli od 2013 r., nowelizacja ustawy o Systemie Informacji Oświatowej, a także racjonalizacja wydatków związanych z obronnością.

Zdaniem premiera wsparcie państwa dla rodziców przedszkolaków w postaci subwencji lub dotacji jest istotnym kierunkiem działań w związku z kontynuacją polityki prorodzinnej, ale także w kontekście debaty o zmianach w systemie emerytalnym. Odpłatność za opiekę przedszkolną powinna docelowo znaleźć się na poziomie umożliwiającym powszechny dostęp do tej usługi dla wszystkich rodziców.

Po spotkaniu z minister edukacji Krystyną Szumilas, szef rządu zapowiedział też planowaną nowelizację ustawy o Systemie Informacji Oświatowej pod kątem ochrony danych osobowych oraz zmiany w ustawie o Karcie Nauczyciela.

Przedmiotem rozmowy premiera z ministrem obrony Tomaszem Siemoniakiem były głównie: modernizacja polskiej armii oraz plany związane z racjonalizacją wydatków związanych z obronnością, m.in. poprzez redukcję o połowę zatrudnienia w ordynariatach wszystkich wyznań, a także dzięki zamknięciu kosztownego projektu budowy korwety „Gawron”, który jest realizowany przez Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Szef resortu obrony zadeklarował, że w marcu przedstawi premierowi plan rozwoju Marynarki Wojennej do 2030 r., a także perspektywy związane z przyszłością upadającej Stoczni Marynarki Wojennej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


3 × osiem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony