Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Urodziny warszawskiego nosorożca

Urodziny warszawskiego nosorożca

Warszawski nosorożec Kuba ma już osiem lat, ale urodziny obchodził dotąd tylko 2 razy w życiu, gdyż urodził się 29 lutego. Warszawskie zoo pamięta oczywiście o jego święcie zawsze, ale w tym roku postanowiło uczcić je w szczególny sposób, organizując za pośrednictwem swojej strony internetowej konkurs na życzenia urodzinowe dla sympatycznego olbrzyma. Zwycięzca osobiście wręczy jubilatowi pyszny, warzywno-owocowy tort.

Kuba należy do gatunku nosorożców indyjskich. Te potężne pancerne ssaki są rzadko spotykane w ogrodach zoologicznych. Jedynym zoo w Polsce, w którym można zobaczyć nosorożce indyjskie jest właśnie warszawskie.

Kuba urodził się 29 lutego 2004 roku w berlińskim zoo jako Jacob. Do Warszawy przyjechał w kwietniu 2006 roku i dołączył do mieszkającego w Warszawie już wcześniej Hugo, który w marcu 2008 roku został wysłany do ogrodu zoologicznego Whipsnade (Anglia). Obecnie Kuba jest jednym z dwóch – obok samicy Shikari – nosorożców w warszawskim zoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


pięć + = 11

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 815 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony