Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Tragiczna pomyłka świdnickiej policji

Tragiczna pomyłka świdnickiej policji

Świdnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci kobiety, która wypadła przez okno jednej z kamienic. Istnieje podejrzenie, że zgon kobiety był następstwem fatalnej pomyłki policji i pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zostali wezwani przez osobę, która widziała, jak kobieta wypadła z okna i leży na bruku. Przybyli na miejsce policjanci podeszli na odległość kilku metrów od leżącego ciała. Jeden z nich oświetlił ciało latarką, drugi je dotknął i stwierdził, że jest to sklepowy manekin. Wezwanemu do wypadku lekarzowi pogotowia policjanci powiedzieli, że to było to fałszywe zgłoszenie i na podwórku leży lalka. Karetka odjechała. Niespełna pół godziny później dyżurny policji otrzymał ponownie zgłoszenie o leżącej przed kamienicą kobiecie. Dopiero wtedy wysłani na miejsce policjanci zrozumieli, że na bruku leży człowiek i ponownie wezwali pogotowie. Lekarz stwierdził zgon kobiety.

Wewnętrzna procedura, którą przeprowadził Zespół Kontroli Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  potwierdziła, że policjanci dopuścili się przewinienia dyscyplinarnego, uznając ciało ludzkie za manekina. O pociągnięciu funkcjonariuszy do odpowiedzialności karnej zadecyduje prokuratura. Funkcjonariusze, którzy tak fatalnie się pomylili, mają krótki staż służby w policji – 2 i 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 + = jedenaście

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony