Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Szwecja w Polsce?

Szwecja w Polsce?

„Prowadzone wyłącznie przez państwo sklepy z alkoholem, w dodatku tylko na obrzeżach miast i otwierane na osiem godzin dziennie. Do tego surowe regulacje niemal wykluczające reklamę i marketing alkoholu – takie rozwiązania proponuje dokument Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który został zaakceptowany przez wszystkie kraje europejskie podczas naszej prezydencji w UE. Krajowe Ministerstwo Zdrowia odpowiada DGP, że akceptuje dokument bez zastrzeżeń”- informuje „Dziennik. Gazeta Prawna.

Obrót alkoholem w Polsce ma być zbliżony do tego istniejącego obecnie w Szwecji. Prywatne sklepy z alkoholem maja zostać przejęte pod kontrolę państwa i otwierane tylko na kilka godzin dziennie oraz „wyrzucone” na przedmieścia miast. Przewiduje się również ograniczenia dla restauratorów oraz właścicieli barów. Zważywszy na negatywne skutki alkoholizmu, pomysł wydaje się dobry. Jednak uwarunkowania historyczne nie pozwolą wprowadzić systemu szwedzkiego do Polski. Borys Jelcyn próbował po rozpadzie ZSRR ratować społeczeństwo rosyjskie wypowiadając wojnę pijaństwu, musiał jednak zrezygnować w momencie gdy po stronie pijaństwa stanęło społeczeństwo rosyjskie manifestując swoje poparcie na ulicach wielu miast.

Politycy zapewne się martwią, bo przez narzucone przez Unie przepisy stracą poparcie, czyli głosy podczas wyborach, społeczeństwo się martwi, bo odbierze to jako ograniczenie swobód, natomiast z kolejnego planowanego zakazu, cieszy się szara strefa, która w takich momentach rośnie jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


cztery + = 7

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 598 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony