Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Pozew przeciwko Pobieraczkowi

Pozew przeciwko Pobieraczkowi

Afera związana z serwisem Pobieraczek.pl rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaczęły wpływać skargi od użytkowników, którzy czuli się oszukani.

Serwis umożliwia ściąganie plików z sieci, kusząc dziesięciodniowym bezpłatnym okresem próbnym. Po upływie 10 dni użytkownicy niezależnie od tego, czy ściągali pliki, czy nie, otrzymywali wezwania do zapłaty za całoroczny abonament wynoszący niemal 100 zł.

Użytkowników Pobieraczka, którzy czują się oszukani, zjednoczył serwis www.pozywamy-zbiorowo.pl. Na listę chętnych do wytoczenia powództwa zbiorowego przeciwko firmie Eller Service, właścicielowi strony www.pobieraczek.pl, wpisały się już 204 osoby.

Wczoraj w Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów zapadł wyrok przeciwko Eller Service s.c., właścicielowi serwisu Pobieraczek, nakładający na niego karę 239 tys. zł. To z pewnością pomoże składającym pozew zbiorowy przeciwko serwisowi w dochodzeniu sprawiedliwości przed sądem powszechnym. Pozew ma trafić do sądu w marcu br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


8 × sześć =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 808 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony