Jestes tutaj: Home » Bez kategorii » Podsumowanie 100 dni pracy rządu

Podsumowanie 100 dni pracy rządu

25 lutego br., podczas konferencji prasowej, po rozmowach z szefami poszczególnych resortów Prezes Rady Ministrów podsumował sto dni pracy rządu. Premier przyznał, że początkowy okres działalności jego gabinetu nie był wolny od błędnych decyzji.

Do błędów zaliczył sposób wprowadzenia ustawy refundacyjnej i brak odpowiedniego rozeznania ws. umowy dotyczącej ACTA. Zdaniem Donalda Tuska, zasadniczą kwestią jest obecnie szybka realizacja założeń polityki rządu ogłoszonych w expose, głównie pod kątem nowelizacji ustawy o systemie emerytalnym.

Premier przyznał, że wprowadzenie ustawy refundacyjnej powinna poprzedzić akcja informacyjna skierowana do pacjentów, aptekarzy i lekarzy dotycząca skutków działania tej ustawy. Zaznaczył jednocześnie, że istotą ustawy refundacyjnej jest ochrona pacjentów, a także obniżenie cen leków, dlatego ocenia skutki jej wprowadzenia jako pozytywne, podobnie jak  całościowe funkcjonowanie resortu zdrowia pod kierownictwem Bartosza Arłukowicza.

Na konferencji prasowej premier mówił także o nagłaśnianych w mediach aferach związanych z działalnością rządu, które z punktu widzenia interesów kraju są nieistotne, jak np. sprawa opóźnień inwestycyjnych związanych z budową Stadionu Narodowego, które mimo wszystko nie zagrażają przebiegowi Euro 2012. Szef rządu przyznał, że nie jest w pełni zadowolony z działalności poszczególnych resortów, co odzwierciedlają także badania opinii publicznej potwierdzające utratę zaufania do rządu, ale mimo to pierwsze sto dni pracy rządu trzeba podsumować pozytywnie ze względu na utrzymanie bezpiecznego kursu gospodarczego oraz plany wdrożenia kolejnych reform w najważniejszych dziedzinach życia państwowego.

Donald Tusk wyraził przekonanie, że następnych sto dni będzie prawdziwym okresem próby, gdyż w tym czasie zostaną wdrożone najważniejsze planowane zmiany. Dopiero po tym czasie będzie można dokonać obiektywnej oceny poszczególnych ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


9 × = czterdzieści pięć

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 062 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony