Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Miłość w Paryżu na Dworcu Centralnym

Miłość w Paryżu na Dworcu Centralnym

Od poniedziałku na Dworcu Centralnym w Warszawie oglądać można wystawę Paris d’Amour autorstwa francuskiego fotografa Gérarda Uférasa.

Wernisaż, który odbył się pierwszego dnia to efekt dwóch lat pracy nad projektem artystycznym przedstawiającym miłość w Paryżu. Fotograf umieścił na swoich zdjęciach pary różnych kultur, wyznań i klas społecznych, które wstępują w związek małżeński. Wystawa jest wyrazem tego, jak ważna w życiu każdego człowieka jest bliskość drugiej osoby oraz jak różnorodnie może być ona postrzegana. Na 40 zdjęciach obserwować można kolejne etapy związków od pierwszych randek, przez oświadczyny do religijnych bądź świeckich zaślubin.

Gérard Uféras jest znanym na świecie fotografem, zdobywcą wielu prestiżowych nagród branży fotograficznej, miedzy innymi Prix Medicis Hors les Murs (1990), World Press Photo (1997) i Grand Prix SCAM (1999).

Wstęp na wystawę jest wolny. Paris d’Amour na Dworcu Centralnym otwarta będzie do 11 marca 2012r. Fotografie Gérarda Uférasa możemy oglądać w ramach wystaw Galerii Open, inicjatora wystaw na wszystkich dworcach kolejowych w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


dwa + = 10

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 166 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony