Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Maybach o. Rydzyka. Czy na pewno?

Maybach o. Rydzyka. Czy na pewno?

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał chociażby o słynnym, luksusowym Maybach’u o. T. Rydzyka, szefa toruńskiej rozgłośni Radia Maryja, którą to limuzynę kupił za pieniądze zebrane od ludzi wówczas chętnie określanych mianem „moherowych beretów”. Wizualizowanie sobie ekskluzywnej, produkowanej na zamówienia limuzyny, stało się już niemal obowiązkowe dla wielu osób słyszących nazwisko „Rydzyk”.

Otóż ostatnie wypowiedzi posła Pawła Olszewskiego (PO) sprawiły, że rozbudzone zostały instynkty śledcze wielu środowisk internetowych i pojawiła się dyskusja. Dyskusję, jak to te prowadzone w internecie, w większości składały się z obelg oraz walki politycznej na najniższym poziomie, jednak wniosek jest prosty i niepodważalny, bez względu na punkt widzenia dyskutanta.

Nie ma żadnego dowodu na fakt posiadania tego właśnie słynnego samochodu przez toruńskiego redemptorystę. Co więcej, sam zainteresowany w niedawnym wywiadzie dla „Uważam Rze” stwierdza, że nigdy nawet nie stał obok wspomnianego Maybacha.

Słowa słowami, ale niech najlepszym dowodem na to, iż jest to tylko jeden z wielu faktów medialnych, będzie brak nawet jednego (!) zdjęcia, które mogłoby to potwierdzić. Ten fakt, w dzisiejszych czasach wszechobecnych aparatów jest wystarczający aby móc stwierdzić iż cała ta historia jest najczystsza kreacją mediów używaną do osiągania konkretnych celów (zapewne jedną z bardzo wielu), a my wierzyliśmy w nią.

Także, dowodów na stwierdzenie, że o. T. Rydzyk jeździ jedną z najbardziej ekskluzywnych limuzyn, jest tyle samo co na istnienie Świętego Mikołaja (i nie chodzi tu o biskupa żyjącego w IV. w.) Nie bez powodu media nazywane są czwartą władzą a politycy wciąż zabiegają o jak najlepszy wizerunek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem × 9 =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 130 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony