Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Happening pracowników hipermarketów

Happening pracowników hipermarketów

W dniu rozegrania pierwszego spotkania na Stadionie Narodowym (meczu towarzyskiego Polska – Portugalia), na płycie przed wejściem na obiekt odbył się happening, mający na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy pracowników hipermarketów.

W happeningu wzięło udział około stu osób, które manifestowały przeciwko warunkom pracy w hipermarketach (głównie należących do międzynarodowych sieci handlowych) oraz przeciwko coraz większej presji na zwiększenie wydajności przy stopniowej redukcji zatrudnienia. Na transparentach mieli napisane hasła: „Hipermarkety to hiperwyzysk”, „pracodawcy biją nam gole” „pracuj za dwóch, aż do śmierci”. Przed wejściem na stadion uczestnicy ustawili bramkę, do której strzelał gole piłkarz uosabiający kierownika hipermarketu, natomiast bramkarzem był pracownik ubrany w fartuch.

Akcja odbyła się pod patronatem portalu Hiperwyzysk.pl, który gromadzi zgłoszenia od pracowników skarżących się na stres, wyzysk i mobbing ze strony pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× 8 = osiem

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony