Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » Fotografia prosto z ulic

Fotografia prosto z ulic

21 stycznia w Krakowie rozpoczął się wernisaż wystawy „Street Photografy Now – fotografia uliczna tu i teraz”. Prace artystów, możemy oglądać do 29 lutego w galerii i klubie Pauza, mieszczącym się na ulicy Floriańskiej 18/3 oraz w krakowskim Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

Fotografia uliczna jest głównie reportażem aczkolwiek  może  być tez fotografią wyjętą z albumu czy też jakimkolwiek innym zdjęciem pamiątkowym. Wcale nie musi wydarzyć się na ulicach czy też odległych pustkowiach. Jedno jest pewne – fotografia uliczna jest dokumentem i to dokumentem zupełnie prawdziwym, choć czasem trudno nam w to uwierzyć.

Na „Street Photography Now” – wystawiono ponad 30 prac wykonanych przez najlepszych ulicznych fotografów. Szczególnie godne uwagi są zdjęcia wykonane przez światowej sławy Dawida Gipsona czy  też niesamowitego  Nicka Turpina.

Na zakończenie bardzo znany cytat, powstały po wernisażu legendy Magnum Photos:

„Fotografuję i nie zadaję pytań”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


6 + siedem =

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 324 817 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony