Jestes tutaj: Home » WYDARZENIA » Polska » „Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś”

„Pokaż mi, jak mieszkasz, a powiem ci, kim jesteś”

To znane powiedzenie znakomicie obrazuje to, o czym chciałabym dzisiaj powiedzieć. Uważam  (i nie będę tu zbyt odkrywcza), że człowieka można najlepiej poznać w jego środowisku.

Bo przecież tak to jest, że człowiek organizuje sobie przestrzeń, którą ma do dyspozycji, na miarę swojej osoby. Pokój – jego mieszkanie – jest tworem, dziełem jego własnym, jest wyrazem jego osobowości. Jak z drugiej strony – mieszkanie kształtuje człowieka, tworzy go, oddziaływa na niego pisze ksiądz Mieczysław Maliński. Habitaty. Nasze miejsca na ziemi – to tytuł wystawy prac prof. Zbigniewa Bacia, która prezentuje twórczość i osiągnięcia naukowo – badawcze twórcy nurtu odnowy w architekturze, zwanego habitatem. Można na niej zobaczyć projekty budynków, zapoznać się z ideą habitat i dowiedzieć się, jak powinny wyglądać osiedla idealnie dostosowane do potrzeb współczesnego człowieka. Bać od wielu lat zajmuje się kreowaniem przestrzeni do życia, zapewniającej człowiekowi najkorzystniejsze warunki do wszechstronnego rozwoju. Jest architektem, profesorem Politechniki Wrocławskiej, pracuje na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Czas: od 13 lutego do 11 marca 2012 roku.
Miejsce: Wrocław, Muzeum Narodowe, Plac Powstańców Warszawy 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


× jeden = 1

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony