Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » Metafory Rzeczywistości po raz piąty

Metafory Rzeczywistości po raz piąty

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza do udziału w V edycji konkursu Metafory Rzeczywistości 2012, którego głównym celem jest połączenie współczesnego dramatu z koncepcją teatralną.

Okazuje się bowiem, że wiele współczesnych dzieł dramatycznych nigdy nie zostanie wystawionych na deskach teatru z powodu braku możliwości konstrukcyjnych i technicznych oraz niemożności przełożenia dramatu na język teatru. Konkurs ten jest szansą dla tych wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z trudną sztuką dramaturgiczną. Silny nacisk kładzie się również na współpracę na linii autor-reżyser-aktor.

Niewątpliwą zaletą tego konkursu jest jego otwarty charakter. Każdy, kto czuje się na siłach i ma do zaprezentowania dzieło, które chce poddać ocenie profesjonalnego jury, może zgłosić się do udziału w konkursie. Często wydaje się bowiem, że dramat jest tylko formą pisania dialogów. Myślę, że udział w takim konkursie pokazuje jak bardzo nieprawdziwe jest to stwierdzenie.

Wszelkie informacje na temat regulaminu konkursu oraz dat nadsyłania prac są dostępne na stronie internetowej Teatru Polskiego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


osiem − = 2

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 326 209 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony