Jestes tutaj: Home » TEATR » Newsy » „Metro”

„Metro”

Dzisiaj o godzinie 16:00 i 19:00 w Teatrze Studio Buffo przy ul. M. Konopnickiej 6 w Warszawie kolejna odsłona musicalu „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza. Historia romantycznej miłości na tle opowieści o marzeniach i ideałach młodych ludzi. Najlepszy polski spektakl, który miał swoją premierę również za Oceanem.

 

Prapremiera przedstawienia odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. 16 kwietnia 1992 roku miała miejsce premiera w teatrze MINSKOFF na Broadway’u w USA. Musical był początkiem sukcesu takich artystów jak: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski. Do kwietnia 1998 roku zagrano 950 przedstawień. „Świat się zmienia, Padają mury, otwierają się granice, Teatr też się zmienia, Niezmienne pozostają tylko marzenia… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*


+ sześć = 15

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

1 325 103 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

© 2012 Coolturalni24.pl - Lepsza strona kultury

Przejdź na górę strony